Kaip Aktyviai Ir Saugiai Leisti Žiemos Laikotarpį Vilniuje

2021-12-23

Apsnigto Vilniaus panorama kurioje miestas matosi kaip ant delno

Vilnius – aktyvus miestas. Gilią istoriją menančioje Lietuvos sostinėje gausu istorinių objektų, unikalių gamtos kampelių bei spalvingo kultūrinio gyvenimo. Čia kiekvienas ras mėgstamą užsiėmimą ar atras kažką naujo bet kuriuo metų laiku.

Žiema – ne išimtis. Šiuo laikotarpiu aktyvūs žmonės Vilniuje gali atrasti įvairiausios veiklos: nuo pasivaikščiojimo po pažintinius takus ir miesto pažinimo, iki ekstremalių pramogų.

 

Pažinkite Miestą Ir Apylinkes

Norintiems pabėgti nuo miesto triukšmo ir pasimėgauti nuostabiais vaizdais siūlome pasivaikščioti po Pūčkorių atodangą. Aukščiausia Lietuvoje esanti atodanga žiemos laikotarpiu įgauna ypatingo žavesio.

Nuo strategiškai patogiai įrengtų apžvalgos aikštelių atsiveria įstabi Vilniaus apylinkių panorama. Galima išvysti šalia tekančios Vilnios upės vingius, Pavilnių regioninio parko kalvas ir miškus bei Pūčkorių dvarą, kuriame anksčiau buvo įsikūrusi patrankų liejykla. Šiek tiek tolėliau galima išvysti senosios Belmonto malūno užtvankos liekanas.

Jei gamta jums ne prie širdies galite pasinerti į miesto pažinimo džiaugsmus. Vilnius šiuo aspektu tikrai turi ką pasiūlyti. Galite aplankyti aukščiausią pastatą Lietuvoje – Vilniaus Televizijos bokštą. Čia galėsite ne tik sušilti ir užkąsti, bet ir pasigrožėti nepaprasta ir įspūdinga miesto panorama.

Jei aukštis nėra jūsų draugas siūlome aplankyti tokias žymias lankytinas vietas kaip Gedimino pilis, Aušros vartai, Katedra ar didžiausias Rytų Europoje esantis senamiestis. Pastarasis yra įrašytas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

 

Alternatyva Slidinėjimo Kurortams

Galbūt vaikščiojimas po miesto gatves jums neatrodo toks romantiškas ir jūs norite aštresnių pojūčių. Tuomet Vilnius taip pat turi ką pasiūlyti.

Atšalus orams ir miestui pasidengus balto sniego skara žiemos sporto mėgėjai pradeda traukti į puikiai vilniečiams ir miesto svečiams pažįstamą vietą – Liepkalnio kalną.

Aukščiausioje Vilniaus vietoje įsikūręs pramogų parkas tiek žiemos, tiek vasaros sezonu siūlo gausią pramogų puokštę. Šaltuoju metų laikotarpiu čia yra įrengiamos slidinėjimo trasos, kuriomis pramogauti gali slidininkai ir snieglentininkai. Vasarą čia būna įrengiamos 2 vasaros kalnų rogučių trasos, kurios traukia tiek vietinius miesto gyventojus, tiek ir turistus.

Žinoma, tai ne aukščiausios klasės slidinėjimo kurortas, bet Liepkalnyje žiemos sezono metu veikia net 10 prižiūrimų ir nuolat tvarkomų trasų. Jos suskirstytos pagal sudėtingumo lygį, todėl savo įgūdžius atitinkamą maršrutą čia ras kiekvienas: nuo mėgėjo iki profesionalo. Bendras trasų ilgis siekia net 2,6 km.

Trasų veikimui nereikia ypatingų oro sąlygų, gausaus sniego ar didžiulio šalčio. Kalne yra įrengta moderni sniego gaminimo sistema, kuri leidžia vos šiek tiek paspaudus šaltukui paruošti trasas ir atverti jas slidininkams.

Sniegletininkams skirtoje zonoje paprastai būna apie 20 - 30 įvairaus sudėtingumo figūrų. Verta pabrėžti, kad šį sezoną užsikelti į trasos viršūnę bus paprasčiau tiek pradedantiesiems tiek ir vaikams, kadangi pradedančiųjų trasoje įrengtas patogus diržinis keltuvas.

Leidžiantis nuo Liepkalnio kalno jums atsivers plati Vilniaus miesto panorama. Galėsite pamatyti Senamiestį, Trijų Kryžių kalną, televizijos bokštą bei Pavilnių regioninio parko vaizdus. Į pietus nuo šio kalno yra įsikūręs Vilniaus oro uostas, todėl Liepkalnis yra puiki vieta stebėti kylančius bei besileidžiančius keleivinius lėktuvus.

 

Pramogomis Mėgaukitės Atsakingai

Atsiminkite, kad mėgaudamiesi žiemos pramogomis tai turite daryti atsakingai. Nesvarbu ar tiesiog vaikštote po Vilniaus miestą bei jo apylinkes, ar mėgaujatės žiemos pramogomis, turite pasirūpinti tinkama įranga ir apranga.

Jei slidinėjate įsigykite kokybišką inventorių. Aukštos kokybės slidės bei jų priedai, slidinėjimo šalmas, akiniai ir termo apranga yra pagrindiniai dalykai į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį. Tai suteiks ne tik visavertį komfortą, bet ir reikiamą apsaugą.

Vaikščiodami ir gėrėdamiesi miesto vaizdais nepamirškite, kad šaltas oras gali ne tik maloniai kąsti žandukus. Pasirūpinkite tinkamais aprangos sluoksniais. Termo apranga turi būti pagrindinė visos aprangos dalis, kadangi jos dėka drėgmės perteklius bus išstumiamas į išorę ir jūsų kūnas išliks sausas.

Taip pat įsigykite patogią, lengvą ir kokybišką žieminę striukę. Šiuo metu rinkoje galima rasti įvairių universalių žieminių striukių, kurios yra praktiškos tiek naudojimui kiekvieną dieną, tiek ir leidžiantis į slidinėjimo nuotykius.  

 

Vilnius žiemos laikotarpiu gali pasiūlyti ne ką prastesnę užsiėmimų gausą nei vasaros sezonu. Šimtamete architektūra viliojantis, modernių pastatų ir nepaliestos gamtos apsuptyje esantis miestas kuria nepakartojamą harmoniją. Čia rasite daug įdomios ir įtraukiančios veiklos, kuri patenkins kiekvieno poreikius.