Kaip išsirinkti elektrinį dviratį ?

2021-03-12

 

Pastaruoju metu elektriniai dviračiai sulaukia vis daugiau dėmesio ir vis didesnė žmonių dalis nori juos išbandyti ir pajausti, ką visgi reiškia važiuoti elektriniu dviračiu.

Ar galiu važiuoti elektriniu dviračiu neminant pedalų? Ar galėsiu tęsti kelionę jeigu elektrinio dviračio baterija pilnai išseks? Kokiu maksimaliu greičiu galiu važiuoti elektriniu dviračiu? Šiuos ir kitus dažniausiai užduodamus klausimus pabandysime atsakyti šiame straipsnyje.

Dviračio tipas. Kaip ir visi standartiniai dviračiai, elektriniai dviračiai taip pat yra skirstomi pagal tipus ir priklauso tam tikrai kategorijai: miesto, MTB (kalnų), plento, sulankstomi ir t.t.. Prieš rinkdamiesi elektrinį dviratį (ar bet kurį kitą dviratį) turite sau atsakyti į klausimą: „kokiu tikslu perku dviratį?“. Jeigu planuojate tiesiog mėgėjiškai važinėti mieste ar į darbą, tam tinkamiausias elektrinis miesto dviratis. Jeigu aktyviai važinėsite bekelėmis ar užmiestyje, geriausias pasirinkimas bus MTB tipo dviratis.

Dviračio variklis ir baterija. Esminis elektrinio dviračio skirtumas lyginant jį su įprastu dviračiu yra tas, jog elektrinis dviratis turi variklį ir bateriją, kuri aprūpina variklį reikalinga energija. Variklis gali būti dviejų tipų: centrinis variklis arba variklis įmontuotas į dviračio ratą (ašį). Centriniai varikliai montuojami dviračio centre ties švaistikliais ir paprastai laikomi galingesniais ir patikimesniais už savo pirmtakus, kurie yra tvirtinami dviračio rato ašyje.

Elektrinio dviračio baterija paprastai būna dailiai integruota į dviračio rėmą arba gali būti tvirtinama dviračio gale, dažniausiai po bagažine. Elektrinių dviračių baterijos yra rakinamos raktu ir lengvai nuimamos bei kraunamos namuose, todėl nereikia specialių sąlygų norint pasikrauti išsekusią bateriją.

Dviračio ypatybės ir funkcijos. Pagrindinė elektrinio dviračio paskirtis yra palengvinti ir pagerinti dviračio eksploataciją. Nesvarbu ar minate prieš vėją, ar į stačią įkalnę, ar keliaujate itin ilgus atstumus- elektrinis dviratis padės jums pasiekti geresnį rezultatą, išnaudojant mažiau energijos ir pastangų.

Elektrinio dviračio variklis pradės veikti pradėjus minti pedalus. Paprastai elektrinis dviratis turi 3-5 galios lygius. Kuo didesnį galios lygį naudosite, tuo labiau variklis padės važiuojant, ir žinoma, tuo labiau seks dviračio baterija. Priklausomai nuo elektrinio dviračio modelio, pasirinkę 1-ąjį (žemiausią) asistavimo lygį, su pilnai pakrauta baterija, teoriškai galėsite numinti ~100-170 km atstumą. Pilnai išsekus dviračio baterijai, variklis pagalbos nesuteiks, tačiau galėsite užbaigti savo kelionę važiuodami įprastai.

Maksimalus greitis iki kurio elektrinio dviračio variklis asistuos kelyje yra 25km/val. Pasiekus šį greitį, dėl Jūsų saugumo, variklis nebepadės. Didesnį nei 25 km/val. greitį galėsite pasiekti mindami dviratį įprastai.  

Kalbant apie elektrinio dviračio kainą ir variklio bei baterijos tarnavimo laiką bei patikimumą, tikriausiai geriausia būtų vadovautis posakiu: „daugiau sumokėjus, daugiau ir gausite“. Žinoma, elektrinis dviratis dažnu atveju yra ganėtinai brangus pirkinys, todėl visuomet rekomenduojame jį pirkti naują. Tokiu atveju turėsite galiojančią kokybės garantiją ir neteks patirti papildomų išlaidų.

Jeigu nusprendėte išbandyti kažką naujo ir daugiau nebenorite vargti minant stačiose įkalnėse ar minant prieš vėją, elektrinis dviratis taps geriausiu Jūsų draugu!


PROSPORT.LT – turbūt geriausias dviračių pasirinkimas Lietuvoje.
Elektrinius dviračius galite rasti čia.