Oman by UTMB Trail bėgimo varžybos

2019-02-07

Oman by UTMB - bėgimo bekele varžybos pietvakarių Azijoje. Pirmą kartą organizuojamose varžybose susirinko daugiau, nei 140 ilgų distancijų bėgikų iš viso pasaulio. Renginyje dalyvavę lietuviai Gediminas Grinius ir Modestas Bacys užėmė atitinkamai 4 ir 6 vietas bendroje įskaitoje. Varžybas laimėjo amerikietis Schlarb Jason, atstovaujantis Altra Footwear komandą. Trasoje jis užtruko 20 val. 45 min., įveikęs 137 kilometrus ir net 7800 metrų sukilimą. 

 

Pokalbio metu paprašėme Modesto trumpai papasakoti savo įspūdžius apie šias varžybas:

- Modestai, praėjusių metų pabaigoje dalyvavai Pietvakarių Azijoje, Omane, vykstančiame Trail bėgime Oman by UTMB. Kodėl sugalvojai dalyvauti būtent šiose varžybose?

Apie Omaną žinojau nedaug, bet sužavėjo internete pamatyti Oman by UTMB reklaminiai filmukai su gražiais kalnų vaizdais, visad galvojau, kad Omane tik dykumos, bet pasirodo ne tik. Taip pat varžybos buvo puiki proga pamatyti ne tik egzotišką šalį, bet ir pasivaržyti su vienais stipriausių trail bėgikais tarp kurių buvo ir Gediminas Grinius.

 

- Turėjai išsikėlęs konkrečių tikslų? Ar pavyko pasiekti?

Turėjau tik vieną tikslą – įveikti trasą, prieš startą buvo dvejonių ar pavyks, nes prieš tai neteko bėgti tokio atstumo.

- Ar turėjai specialų treniruočių planą būtent šioms varžyboms?

Kadangi dalyvauti nusprendžiau tik 1 mėn. prieš varžybas tai specialaus pasiruošimo neturėjau. Kasdieninėse treniruotėse stengiausi bėgioti  kuo labiau raižyta vietove ir likus 2 savaitėms iki varžybų ženkliai sumažinau treniruočių krūvį.

 

- Varžybose teko įveikti net 137 km su 7800 m vertikalaus sukilimo. Minėjai, kad trasoje užtrukai beveik 24 valandas. Kaip reikia maitintis tiokiose varžybose? Gal turi savo specialų receptą?

Trasa tikrai buvo sudėtinga, akmenuotas gruntas, labai statūs pakilimai ir nusileidimai, prieš trasą net neįsivaizdavau, kad taip bus sunku ir tiek laiko užtruksiu trasoje. Daugelis sportininkų po finišo sakė, kad tai viena sudėtingiausių trasų ką jiems yra tekę įveikti.

Mityba ultra bėgimuose yra ypatingai svarbi, stengiuosi per valandą suvalgyti 60 - 80 gramų angliavandenių, varžybų metu pagrindinis energijos šaltinis buvo Maurten hidrogelis  taip pat maitinimo punktuose valgydavau bananų , batonėlių, druskų kapsules ir išgerdavau 500-1000 ml vandens kas valandą.

 

- Gal gali trumpai nupasakoti varžybų eigą? Tikiu, kad daug patyrei per 137 km.

Tai buvo pirmos mano varžybos, kuriose ant kojų praleidau beveik 24 val, startavau vakare ir finišavau kitą vakarą  Prieš startą labai bijojau kad jausis miego trūkumas, bet to nebuvo.  Startavau lėtai, nepasidaviau startiniam adrenalinui  ir taktika pasteisino, finišą pasiekiau 6 vietoje. Varžybų metu tenka patirti daug emocijų ir išgyvenimų,  bet stipriausia - finišo metu patiriama euforija.

 

- Varžybose naudojai naująjį Suunto 9 sportinį laikrodį. Kokie įspūdžiai?

Nors trail bėgimo varžybose trasa būna sužymėta, bet esant nuovargiui gali nepastebėti žymėjimo ir nuklysti nuo trasos, todėl visada įsikeliu į laikrodį trasos GPX failą ir naudoju Suunto navigacijos funkciją.  Suunto 9 pasirinkau dėl ypač ilgo veikimo laiko ir patogios navigacijos funkcijos.

- Kokį sekantį iššūkį esi sau numatęs?

Artimaiusias startas - 125 KM trail bėgimo varžybos Gran Canarijoje ir pagrindinis 2019 m. startas - UTMB 170 KM trasa aplink Monblaną.

- Ačiū už pokalbį, lauksime įspūdžių iš sekančių varžybų!

 

 

 

Straipsnyje panaudota organizatorių nuotraukos: omanbyutmb.com/gallery/