Suunto 9 - pasiruošęs Ultra iššūkiams #suuntorun

2018-10-18

Ultra varžybų dieną turi būti 100% pasiruošęs. Jokių technikos keitimų, ar derinimų paskutinę minutę. Vienas iš dalykų, kuris turi būti paruoštas ultra varžybose - GPS nustatymai, kurie garantuotų laikrodžio veikimą visų varžybų metu. 

Marc Whittaker pasakoja kaip jis ruošė savo Suunto 9 Ultra Pirineu varžyboms Pirėnuose.


Ultra Pirineu, kuriose reikia įveikti 110km ilgio ir 6800m vertikalaus sukilimo distanciją, ilgiausios varžybos, kuriose Marc ik šiol dalyvavo. Trasos įveikimo rekordas priklauso Kilian Jornet, jam distanciją įveikti užteko tik 12 valandų! Marc tokio ilgio varžybos yra nauja, todėl šiam kartui neturėjo nusistatęs jokio konkretaus tikslo.

 

Marc susikūrė savo asmeninį "Trail running" sporto rėžimą Ultra Pirineu varžyboms.

 

Jis žinojo tik tiek, kad šįkart Kiril rekordo nepagerins, todėl ir taktiką pasirinko kiek kitokią - "Planuoju startuoti lėtai, kontroliuoti adrenalino kiekį ir jaustis komfortiškai pirmuose 2/3 trasos. Todėl širdies ritmo sekimas realiuoju laiku man yra labai svarbus, kad neviršyčiau savo galimybių ribos." 

Kad pilnai išnaudotų save ir atbėgtų maksimaliai greitai, Marc panaudojo žinias, įgytas dirbant Suunto produktų informacijos skyriuje.

Suunto 9 suteikia galimybę optimizuoti laikrodžio funkcijas taip kaip Jūs norite. Pateikiami trys iš anksto nustatyti baterijos rėžimai: Performance, Endurance, ar Ultra, suteikianti galimybę naudotis laikrodžiu treniruotės rėžimu su GPS net iki 120 valandų! Pagrindinis skirtumas tarp rėžimų - GPS kokybė. Taip pat savo Suunto 9 galite susikurti atskirą baterijos rėžimą, pasirinkdami ir išjungdami funkcijas pagal tai, ko Jums reikia.

 

Suunto 9 turi tris baterijos rėžimus: Performance, Endurance ir Ultra. Taip pat galite susikurti savo asmeninį rėžimą.

 

"Bene geriausias dalykas šiame laikrodyje - baterijos rėžimai", teikė Marc. "Su Suunto 9 turi viena problema mažiau bėgdamas Ultra ir gali tiesiog mėgautis trasa ir vaizdais. Susikūriau savo asmeninį baterijos rėžimą, panašų į "Performance": įjungiau vibro rėžimą vietoj garso ir išjungiau visus pranešimus, atsisakiau automatinio ratų skaičiavimo, sumažinau ekrano apšvietimą ir spalvas, bei įjungiau budėjimo rėžimą."

"Jeigu užtruksiu trasoje ilgiau, nei planavau, keisiu bėgimo taktiką iš "varžybų" į "svarbu finišuoti", tuo pačiu pasikeisiu Suunto rėžimą į ilgesnio veikimo, nes sunkiausiu momentu nenoriu netekti savo geriausio bičiulio varžybose."

Norint būti tikru, kad Marc pilnai neišseks baterija netikėčiausiu momentu ir laikrodis veiks iki finišo, jo Suunto paklaus, ar jis norėtų perjungti laikrodžio baterijos rėžimą į taupesnį, kuris sutaupys 10% energijos. Vienas dalykas aiškus - Marc Suunto 9 pasiruošęs Ultra varžyboms.

"Atvykau išspausti iš savęs maksimumą, įgyti naujos patirties ir pasigrožėti pasakiškais gamtos vaizdais, jau nekalbant apie pažintį ir susitikimą su nuostabiais žmonėmis,", sakė jis.

Plačiau apie Salomon Ultra Pirineu.


Straipsnis parengtas pagal suunto.com