Kaip naudotis SUUNTO Spartan sportinio laikrodžio širdies ritmo zonų režimais?

2018-03-02
Kaip naudotis SUUNTO Spartan
sportinio laikrodžio širdies ritmo zonų režimais?

Naudojantis skirtingo intensyvumo zonų režimais galima sėkmingai pagerinti savo fizinį pasiruošimą. Kiekviena intensyvumo zona Jūsų kūnui suteikia skirtingus krūvius ir pojūčius.

Kas yra tos širdies ritmo zonos (heart rate zones)?
Viso yra 5 skirtingi režimai:
Lengvas, vidutiniškas, sunkus, itin sunkus ir maksimalus.

 

Lengvą zoną renkamės norėdami paruošti savo kūną aktyviai veiklai. Dažniausiai tai apšilimo programa, puikiai tinkanti po-treniruotiniam atsigavimo laikotarpiui. Rinkitės šį režimą vaikščiodami, lipdami laiptais, važiuodami dviračiu ir t.t.
Vidutiniška antroji zona sukurta greitinti medžiagų apykaitą bei riebalų deginimą. Svarbu pradėti nuo visiškų pagrindų – kuo geriau pasiruošite, tuo lengviau vėliau kopsite į fitneso aukštumas. Nepagalvokite, kad vidutiniška zona – tai pasivaikščiojimas parke. Visiškai priešingai, ilgoje treniruotėje toks režimas pareikalauja labai daug energijos ir ypatingai dega riebaliukai.
Sunkus režimas arba sunkioji širdies ritmo zona rūpinasi Jūsų fiziniu pasiruošimu ir kraujotakos sistema. Sportuojant šiuo režimu raumenyse jau pradeda kauptis pieno rūgštys, bet su tuo susidoroti dar sugeba ir pats organizmas. Tokiu režimu patariama sportuoti po porą kartų į savaitę, nes tai – pakankamai didelis stresas Jūsų kūnui.
Labai sunkus širdies ritmo režimas sukurtas siekiantiems gerinti anaerobinius, itin intensyvius fizinius gebėjimus. Šiuo režimu patariama nepiktnaudžiauti – persistengę galite lengviau susitraumuoti, nes negalėdamas tinkamai atsistatyti kūnas pervargsta. Tiesa, toks režimas tobuliausiai tinka ruošiantis lenktynėms.
Maksimalus režimas, būtent toks ir yra – maksimalus. Tai visiškas ultimatumas. Trumpos, daug jėgų pareikalaujančios treniruotės, skirtos profesionaliems atletams.
 Kaip treniruotės metu naudotis širdies ritmo zonomis?
Visi sporto režimai, kuriuose sekamas širdies ritmas automatiškai skaičiuoja ir intensyvumo zonas. Sportuodami pastebėsite kairiajame šone skaičiukus, žyminčius vieną iš 5 širdies ritmo intensyvumo zonų.
Po treniruotės galėsite išsianalizuoti, kokioje zonoje praleidote daugiausiai laiko ir galbūt, koreguoti savo treniruočių planą.

IŠSIRINK SAVO SUUNTO