Vaidas Žlabys

2019-01-08

Džiaugiamės tęsdami bendradarbiavimą su Vaidu Žlabiu - vienu geriausių Lietuvos bekelės ultra ilgų nuotolių bėgiku ir galėdami jam pasiūlyti naujausią Suunto 9 Baro Titanium sportinį laikrodį. 

Paprašėme Vaido pasidalinti savo įspūdžiais apie naująjį laikrodį:


"Kelis mėnesius testuoju naujausią „Suunto 9 Baro Titanium“ sportinį laikrodį ir esu nuoširdžiai juo patenkintas. Tai netgi ketvirtas mano intensyviai naudojamas SUUNTO laikrodis ir galiu drąsiai teigti, kad ši kompanija nėra manęs nuvylusi nei kopiant į Monblaną ar kitus kalnus, nei bėgant parą ultra ilgumo distancijose, nei sportuojant kitus sportus.

Mano nuomone, SUUNTO laikrodžiai yra visiškai „darbiniai arkliai“ su kuriais nėra baisu leistis į laukinius nuotykius. Tai nėra smagus žaisliukas vien laikui ar įveiktam atstumui pasižiūrėti, tačiau kritiniu atveju tai gali būti vienintelis įrenginys kuris gali parodyti kelią atgal arba nustatyti buvimo koordinates.

Asmeniškai man, Suunto 9 yra pats gražiausias, tvirčiausias, su spalvotu liečiamu ekranu išmanusis laikrodis, kurį nėra gėda nešioti netgi su kostiumu. Tačiau koks bebūtų asmeninis įvaizdis, SUUNTO pirmiausia yra sportinis laikrodis su tam tikromis savybėmis, kurios man ypač patiko: išmaniosios baterijos ir „Fused track“ technologijos, optinis širdies matavimo įrenginys ir lengvai keičiama silikoninė apyrankė.

Pirmiausia, skirtingi baterijos rėžimai leis iki galo atlikti treniruotę netgi su besibaigiančiu išsikrauti laikrodžiu. Ankščiau tam kad prailgintumėme laikrodžio veikimo laiką, kuris priklauso nuo GPS tikslumo, reikėdavo jungtis prie Movescount programėlės ir keisti parametrus. O tai yra labai nepatogu ir treniruotės metu netgi neįmanoma.

Naujasis Suunto 9 prieš kiekvieną treniruotę parodo baterijos likutį ir suteikia galimybę prailginti laiką pasirenkant „Endurance“ arba „Ultra“ rėžimus. Sutinku, „Ultra“ rėžimu apribotume dauguma laikrodžio funkcijų, tokių kaip apšvietimas, vibracija ar širdies darbo matavimo galimybę, tačiau iš kitos pusės vargu ar rinkoje dar rastume kitą sportinį laikrodį, kuris atlaikytų netgi 120 darbo valandų.

Kitas smagus dalykas yra „Fused Track“ funkcija. Ši funkcija naudojama pasirinkus „Endurance“ ir „Ultra“ rėžimus, tam kad pagerintų stebėjimo ir atstumo tikslumą tarp GPS rodmenų. Ankstesniuose modeliuose pajungus taupesnius ir tuo pačiu mažiau tikslesnius (ne 1 sekundės GPS signalo intervalus) maršruto rodmenys būdavo labai iškraipomi dėl nukirtinėjamų kampų. Ši nauja funkcija leis ekonomiškesniu laikrodžio veikimo rėžimu išgauti tikslesnius rezultatus. Kas gali būti geriau?

Testuodamas Suunto 9 aš pirmą kartą išbandžiau laikrodį, kuris matuoja pulsą nuo riešo. Kaip ir buvo galima tikėtis, šis matavimas nėra toks tikslus kaip kad su klasikiniu širdies diržu. Tačiau skubu pastebėti, kad įprastines treniruotes, kuriose nėra reikalingas širdies darbo ritmo stebėjimo preciziškumas, ši, optinė matavimo funkcija yra tikrai pakankama. Beto ši funkcija puikiai tinka bendrai organizmo būklei stebėti, pavyzdžiui persiteiravimo prevencijai, poilsio ir miego rėžimu.

Dar viena naujovė – lengvai keičiama silikoninė apyrankė. Taip jau nutinka, kad kasdieną nešiojamas daiktas ilgainiui tiesiog susidėvi. Ši Suunto 9 apyrankė yra ne tik patraukli savo nauju dizainu, tačiau gamintojai pasistengė kad naudotojai neidami pas laikrodininkus patys sugebėtų lengvai pasikeisti susidėvėjusias dalis.

Bendrai, Suunto laikrodžių privalumų yra tikrai begalę, o Suunto 9 yra tobuliausias šios kompanijos kūrinys. Mano nuomone, šį laikrodį būtų galima drąsiai laikyti nuo įrankio laukiniam žmogui, siekiančiam užkariauti naujas teritorijas iki patrauklaus aksesuaro civilizuotam ir savimi pasitikinčiam žmogui."

 

Linkime Vaidui sėkmės ateinančiame sezone! Artimiausios varžybos - TransGrandKanaria Trail bėgimas - jau vasario gale.